بهترین فرودگاه جهان + عکس

مجموعه :گردشگری

بهترین فرودگاه جهان + عکس

فرودگاه چانگی برای هفتمین سال متوالی توانسته با افزودن امکانات جدید و شگفت‌انگیز جایگاه بهترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص دهد.


فرودگاه چانگی سنگاپور (Changi Airport) به دلیل برخورداری از امکاناتی مانند سالن سینمای ۲۴ ساعته، باغ پروانه، استخر و… یکی از فرودگاه‌های محبوب مسافران محسوب می‌شود. از طرفی، مسئولان فرودگاه چانگی سنگاپور موفق شدند با افزودن امکانات جدید به این مکان، رکورد شگفت‌انگیز بهترین فرودگاه دنیا را در سال ۲۰۱۹ برای هفتمین سال پیاپی حفظ کنند.

نکته قابل توجه اینکه انتخاب سالانه بهترین فرودگاه‌های جهان توسط اسکای‌ترکس (Skytrax) و بر اساس نظر میلیون‌ها نفر مسافر انجام می‌شود.

یکی از اقدام‌های جالب فرودگاه چانگی برای حفظ این جایگاه، طراحی و اجرای آبشار زیبایی است که عنوان بزرگ‌ترین آبشار سرپوشیده دنیا را در اختیار دارد. این مجموعه به نام «jewel» در سه طبقه مجزا و زیبا به نام‌های پارک کانوپی (Canopy Park)، دره جنگلی و گرداب بارانی ساخته شده است و آبشار نیز در مرکز آن قرار دارد.

پارک کانوپی (Canopy Park) مساحتی بیش از ۱۴ هزار متر مربع دارد، شامل باغ‌ها و پارک‌های زیبایی است و دو راهروی معلق برای پیاده‌روی دارد که در ارتفاع ۲۵ متری سطح زمین ساخته شده‌اند. این راهروهای معلق، دو هزارتوی زیبا دارند که مسافران می‌توانند برای گذراندن وقت خود به خصوص در بین پروازهایی که مدت زمان طولانی ترانزیت دارند، حسابی سرگرم شوند.

بهترین فرودگاه جهان + عکس

دره جنگلی نیز باغی پنج طبقه است که با گل‌های فصلی و مسیرهای سرسبز زیبایی برای پیاده‌روی، طراحی و اجرا شده است. مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش این مجموعه بخش «گرداب بارانی» است که در مرکز مجموعه «jewel» قرار دارد. این گرداب بارانی زیبا در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین واقع شده است.

بزرگ‌ترین آبشار سرپوشیده جهان در فرودگاه چانگی ساخته شد
طبق گفته ادوارد پلیستد (Edward Plaisted)، مدیر اسکای‌ترکس، کسب این عنوان دستاورد بزرگی برای فرودگاه چانگی محسوب می‌شود و موجب افزایش شهرت و محبوبیت هرچه بیشتر آن در میان مسافران بین‌المللی خواهد شد.

فرودگاه چانگی همواره در پی ارتقای سطح خدمات و امکانات ارائه شده به مسافران است و این بخش جدید که ماه آوریل ۲۰۱۹ به بهره‌برداری رسید، یکی از بخش‌های خاص و منحصربه‌فرد این فرودگاه محسوب می‌شود. طبق اظهارات مدیر Skytrax، کسب چنین موفقیتی نشان‌گر کار تیمی و منسجم کارکنان این فرودگاه است.

البته علاوه بر این عنوان، کران پلازا چانگی عنوان بهترین هتل فرودگاهی دنیا را برای فرودگاه چانگی به ارمغان آورد. همچنین، جایزه تمیزترین فرودگاه جهان به فرودگاه هانه دا توکیو (Tokyo's Haneda Airport) تعلق گرفت.

رده‌بندی بهترین فرودگاه‌های جهان
رتبه    فرودگاه
۱    فرودگاه چانگی سنگاپور
۲    فرودگاه بین‌المللی توکیو (هانه‌دا)
۳    فرودگاه بین‌المللی اینچئون
۴    فرودگاه بین‌المللی حمد (دوحه)
۵    فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ
۶    فرودگاه بین‌المللی سنترال ژاپن
۷    فرودگاه مونیخ
۸    فرودگاه هیترو لندن
۹    فرودگاه بین‌المللی ناریتا
۱۰    فرودگاه زوریخ
 

 

 

بازی رایانه ای ضد دیابت     به تازگی یک بازی رایانه ای ضددیابت هم تولید شده که به مغز افراد می آموزد تا کمتر شکر مصرف کنند و بدین شکل سلامتی خود را حفظ کنند. به گزارش فارس به نقل از آسین ایج، به تازگی یک بازی رایانه ای ضد دیابت هم تولید شده که به مغز افراد می آموزد تصاویر جالب و دیدنی   اجرای مراسم سنتی" نئونی" روی یک عروس در مراسم ازدواجی در ایالت "آسام" هند/ عکس روز وب سایت "نشنال جئوگرافی" جداسازی اسب‌های وحشی جوان از گله اسب وحشی / آلمان/ آسوشیتدپرس ویرانی خانه‌ها در اثر تندباد در شهر "ج چقدر زندگی زیباست :) برای خنديدن وقت بگذاريد، زيرا موسيقی قلب شماست. - برای گريه کردن وقت بگذاريد، زيرا نشانه يک قلب بزرگ است.  - برای رؤياپردازی وقت بگذاريد، زيرا سرچشمه شادی است. - برای فکر کردن وقت بگذاريد، زيرا کليد موفقيت است.  - برای کودکانه بازی کردن وقت بگذاريد. ز خواص عالی بوقناق در درمان دیابت و قند خون بالا   دیابت را برای همیشه درمان کنید،کم نیستند افرادی که به دیابت مبتلا هستند و نمیدانند با خاصیت شگفت آوری گیاه بوقناق میتوانند اثرات دیابت را کامل از بین ببرند. با خواص معجزه آسای عرق بوقناق آشنا شوید مطمئناً، از داروی شگفت آوری که خداوند در ط یکی از بهترین راههای به تاخیر انداختن انزال     به تاخیر انداختن انزال مردانه پرسش : بهترین راه برای یادگیری به تاخیر انداختن انزال مردانه در هنگام آمیزش چیست؟ من تقریبا 30ثانیه بعد از دخول به اوج لذت می‌رسم . می خواهم که از این وضعیت بیشتر لذت ببرم و به همسرم نیز برای رسیدن به اوج لذت ک
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه