دیدنی های دبی + عکس

مجموعه :گردشگری

دیدنی های دبی + عکس

دبی جهان‌شهری است که در مدت زمان کوتاهی، از یک روستای کوچک ماهیگیری به کلان‌شهری مدرن تبدیل شد. تصاویری از این شهر موجود است که می‌توانید از طریق آن‌ها، سیر تکاملی این شهر را مشاهده کنید. 


امروزه اگر گردشگران ایرانی بخواهند سفر لوکسی داشته باشند، تور دبی حتما یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های آن‌ها محسوب می‌شود. اما این شهر فقط چند دهه است که به شرایط کنونی درآمده و قبلا فقط یک روستای کوچک ماهیگیری بود. تصاویری از دبی قدیم موجود است که نشان می‌دهد این شهر چگونه در مدت زمانی کوتاه، به جهان‌شهری مدرن تبدیل شد. شما را دعوت می‌کنیم به تماشای تصاویر سیر پیشرفت و مدرن شدن دبی بنشینید.


پشت پرده دبی چه می‌گذرد؟
در سال ۱۸۳۳، دبی سکونتگاه ۸۰۰ نفر از اعضای قوم بنی یاس بود، کسانی که به دلیل بندرگاه طبیعی که خور دبی ایجاد کرده بود، جذب این منطقه برای زندگی شدند. این امر سبب شد دبی به مرکز ماهیگیری و صید مروارید تبدیل شود. بادیه‌نشینانی که به زبان عربی صحبت می‌کردند و از عشایر خاورمیانه بودند، گاهی در خور دبی اسکان می‌یافتند و در خانه‌هایی که از برگ و ساقه‌های درختان نخل ساخته می‌شدند، زندگی می‌کردند. این عکس در دهه ۵۰ میلادی از دبی گرفته شده است، زمانی که چاه نفت هنوز در این منطقه کشف نشده بود. 

دیدنی های دبی + عکس

دبی بندری توسعه نیافته در بیابان و به همین اندازه کوچک ماند و کم کم خور دبی را لایه و ماسه‌گل گرفت که شاید در نتیجه رفت و آمد مکرر قایق‌ها بود که در این منطقه مشغول ماهیگیری و صید مروارید بودند. در سال ۱۹۶۶ بود که نفت در امارات کشف شد. مقدار زیادی پول برای توسعه زیرساخت‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها با سرعت شگفت‌انگیزی به سوی این کشور سرازیر شد. در این عکس کارگران کشتی را می‌بینید که در سال ۱۹۶۷، بسته‌های سیمان را به ساحل حمل می‌کنند. 

دیدنی های دبی + عکس

در دهه ۶۰ میلادی، بررسی‌های گمرک انجام می‌گرفت، البته بسیار متفاوت از روش بررسی نفتکش‌های غول‌آسا و کانتینرهایی که امروزه در حال رفت و آمد به دبی هستند. 

دیدنی های دبی + عکس

در عکس زیر پزشکانی را می‌بینید که در بیمارستان دبی در سال ۱۹۶۷، در اتاقی روباز به بیماران رسیدگی می‌کنند. 

دیدنی های دبی + عکس

در این تصویر خور دبی را در سال ۱۹۶۷، مدت کوتاهی پس از کشف نفت، مشاهده می‌کنید.

دیدنی های دبی + عکس

در این عکس خط افق شهری دبی قطعا بسیار کم‌ارتفاع باقی مانده است.

 

دیدنی های دبی + عکس

فرودگاه دبی در سال ۱۹۵۹ و به فرمان حاکم آن زمان، شیخ رشید بن سعید آل مکتوم ساخته شد. این فرودگاه باندی ۱۸۰۰ متری از شن و ماسه فشرده داشت؛ باند آسفالته در سال ۱۹۶۳ به این فرودگاه اضافه شد. این عکس تصویری از ایستگاه آتش‌نشانی فرودگاه دبی و ترمینال/ برج مراقبت آن در سال ۱۹۶۵ است. 

دیدنی های دبی + عکس

زمانی باند جدید در سال ۱۹۶۵ افتتاح شد، اولین هواپیمایی که در آن فرود آمد، هواپیمای Comet خطوط هواپیمایی خاورمیانه بود. 

دیدنی های دبی + عکس

در ادامه تصویری از ساخت و ساز یک ساختمان را در سال ۱۹۷۷ مشاهده می‌کنید. این ساختمان در حال ساخت، مرکز تجارت جهانی دبی است که در ۳۹ طبقه ساخته شد و بعدها نیز با اسم برج شیخ رشید شناخته شد. این برج در سال ۱۹۷۹ افتتاح شد و در میان اولین آسمان‌خراش‌های امارات قرار دارد. 

دیدنی های دبی + عکس

ساخت مسجد جمیرا در سال ۱۹۷۶ آغاز شد و تکمیل آن ۳ سال طول کشید.

دیدنی های دبی + عکس

در دهه ۷۰ میلادی بود که جاده‌های دبی به‌روز شد و شکل جدیدی به خود گرفت. رونق ساخت و ساز در این شهر باعث هجوم کارگران خارجی به دبی شد که اغلب از آسیا و سایر کشورهای خاورمیانه عازم این منطقه می‌شدند. بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۵، جمعیت شهر بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

دیدنی های دبی + عکس

در اواخر دهه ۷۰ میلادی و اوایل دهه ۸۰، دولت دبی تصمیم گرفت این شهر را به مقصد گردشگری تبدیل کند و منابعی برای این امر اختصاص داد. در سال ۱۹۸۸ فقط ۴۸ هتل با ۴۷۶۴ اتاق در کل دبی وجود داشت. امروزه در این شهر بیش از ۶۰۰ هتل و در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار اتاق وجود دارد. فقط ۸ مقصد گردشگری در دنیا وجود دارد که تعداد اتاق هتل‌هایشان بیشتر از دبی است که شامل لاس‌وگاس با ۱۵۲ هزار اتاق، اورلاندو با ۱۵۰ هزار اتاق و پاریس با ۱۴۰ هزار اتاق می‌شود.

دیدنی های دبی + عکس

مدتی بعد پارک‌های موضوعی به تفریحات موجود در دبی اضافه شد، با این حال این ترن هوایی زیاد پرشور و هیجان به نظر نمی‌رسد. 

دیدنی های دبی + عکس

تا سال ۱۹۸۷ شهر به‌صورت بی‌رویه رشد کرد و روستاهای اطراف را نیز در خود بلعید. با این حال دورنمای شهری آن زمان با شکل کنونی دبی فاصله زیادی داشت.

دیدنی های دبی + عکس

اولین زمین چمن گلف در خاورمیانه، کلوپ گلف امارات بود که در سال ۱۹۸۸ ساخته شد.

دیدنی های دبی + عکس

در این تصویر Seve Ballesteros، بازیکن حرفه‌ای گلف اهل اسپانیا را مشاهده می‌کنید؛ این عکس در سال ۱۹۹۰ گرفته شده است. مسابقات گلف دبی دیزرت کلاسیک (dubai desert classic) که یک رویداد تور اروپایی با ۳ میلیون دلار جایزه است، هنوز هم هر ساله در دبی برگزار می‌شود. 

دیدنی های دبی + عکس

به تدریج معماری بناهای شهر چشم‌نوازتر شد.

دیدنی های دبی + عکس

تصویر زیر عکسی از برج آب دبی است که در پارک Al Khazzan قرار دارد. این برج زمانی یکی از بلندترین ساختمان‌های شهر بود. 

دیدنی های دبی + عکس

در سال ۲۰۰۰ بود که ارتفاع دورنمای شهری دبی با تکمیل مجموعه برج‌های امارات افزایش چشمگیری یافت. این مجموعه شامل برج هتل جمیرا امارات با ۵۶ طبقه و برج اداری امارات با ۵۴ طبقه است.

دیدنی های دبی + عکس

در سال ۲۰۰۶ یک چهارم جرثقیل‌های جهان در پرژوه‌های ساخت و ساز دبی مشغول فعالیت بودند، اما آن روزهای پررونق به سر آمد و بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸، سرعت دیوانه‌وار ساخت و ساز در این شهر کاهش یافت. 

دیدنی های دبی + عکس

بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ میلادی به اقتصاد دبی نیز ضربه زد، اما پس از مدت کوتاهی، اوضاع بهتر شد. در ۴ ژانویه سال ۲۰۱۰، برج خلیفه در دبی افتتاح شد که با ۸۲۹٫۸ متر ارتفاع، بلندترین برج جهان است و در حال حاضر در میان آسمان‌خراش‌های بسیار بزرگ جهان قرار دارد. 

دیدنی های دبی + عکس

با اینکه ساخت برج‌العرب در سال ۱۹۹۹ به اتمام رسید، هنوز هم برجسته‌ترین ساختمان دبی است. این برج در جزیره‌ای مصنوعی واقع شده و توسط گذرگاهی باریک به شهر متصل است. 

دیدنی های دبی + عکس

داخل این برج نیز به اندازه نمای بیرونی آن بسیار چشمگیر و زیبا است. 

دیدنی های دبی + عکس

برای اینکه بتوانید سرعت تغییر در دبی را ببینید، عکس ماهواره‌ای از این شهر را در سال ۱۹۷۴ مشاهده کنید.

دیدنی های دبی + عکس

و عکس ماهواره‌ای دیگری که در سال ۲۰۰۰ گرفته شده است.

دیدنی های دبی + عکس

و این عکس ماهواره‌ای امروزی دبی است. به جزایر مصنوعی که در این تصویر وجود دارد، توجه کنید؛ جزیره نخل جبل علی، جزیره نخل جمیرا و جزایر جهان.

دیدنی های دبی + عکس

و این هم تصویری نزدیک از جزیره پالم جمیرا که تنها جزیره مصنوعی تکمیل‌شده دبی است. در این جزیره صدها ویلا و هتل وجود دارد.

دیدنی های دبی + عکس

ساخت و ساز در دبی قطعا ادامه دارد. پروژه جزایر جهان در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و شامل ۳۰۰ جزیره می‌شود که به شکل نقشه جهان است. این پروژه در سال ۲۰۰۸ به دلیل بحران مالی متوقف شد و امروزه فقط ساخت تعداد کمی از این جزایر، از جمله جزیره لبنان کامل شده است. البته ساخت برخی دیگر از جزایر مثل موناکو، سوئیس و هلند دوباره آغاز شده است.

دیدنی های دبی + عکس

ساخت و ساز در جزیره مصنوعی Clarence انجام می‌گیرد. جزیره Clarence اصلی یکی از جزایر شتلند جنوبی است. 

دیدنی های دبی + عکس

توسعه فرودگاه بین‌المللی در چند دهه گذشته قابل توجه است. فرودگاه بین‌المللی دبی شلوغ‌ترین فرودگاه برای مسافران بین‌المللی است.

دیدنی های دبی + عکس

 

 

 

بهترین روش از بین بردن بوی بد مرغ   مرغ را در سس یا آب لیمو بخوابانید تا بوی زهم آن از بین برود بوی نامطبوع و زهم مرغ یکی از موانعی است که بسیاری افراد را از خوردن و طبخ این گوشت سفید منصرف می کند. شما با چند ترفند ساده ای که باورتان نمی شود می توانید به راحتی بوی نامطبوع و زهم مرغ را از ب شامپو کراتینه چیست؟ کراتینه یکی از ترکیباتی ست که در برترین شامپوها مورد استفاده قرار می گیرد   امروزه، کراتینه یکی از ترکیباتی ست که در برترین شامپوها مورد استفاده قرار می گیرد. انواع شامپو کراتینه در بازار به فروش می رسد اما پیش از اینکه فقط بخاطر نام این شامپوها آنها را خریدا دن بیلزریان Dan Bilzerian دختربازترین مرد تاریخ جهان بیوگرافی دن بیلزریان Dan Bilzerian دختربازترین مرد تاریخ جهان   در اینبخش بیوگرافی دن بیلزریان مولتی میلیاردر مشهور آمریکایی را مرور می‌کنیم. دن بیلزریان کـه اصالتی ارمنی تبار دارد، مشهور ترین بچه پولدار جهان می‌باشد. او از راه کازینو بـه ثروت بالایی دست پیدا کر جدیدترین کابینت های آشپزخانه سال 2019 و 1398   کابینت‌ها نقش مهمی را در نظم دهی وسایل آشپزخانه و مرتب نشان دادن آشپزخانه‌ ایفا می‌کنند. خرید کابینت باکیفیت با این وجود که گران‌تر است اما دوام بیشتری دارد و با خرید آن، در واقع می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. به عنوان یک طراح، شم ایده های عالی جهت درآمدزایی در منزل کسب و کارهای خلاقانه و ایده های کارآفرینی در منزل همیشه مورد توجه مردم بسیاری در سراسر جهان است که تصمیم می‌گیرند در منزل خود کار کنند یا ساعات تعطیلی خود را به شغل دوم بپردازند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا درباره ۲۰ ایده درآمدزایی در منزل بیشتر بدانید
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه